logotyp
  • image 40
  • image 41
  • image 42
  • image 43
  • image 44

Inspirace uměním – školní výstava

výtvarné práce žáků

Ve čtvrtek 14. 3. 2024 proběhla ve veltruském komunitním centru za účasti veřejnosti vernisáž školní výstavy. Letošním tématem naší výstavy je „inspirace uměním“.
Co můžete na výstavě vidět? Je toho opravdu hodně a mnohé práce vám připomenouumělecká díla nejznámějších světových umělců.
Žáci 7. a 8. ročníku si v hodinách vyzkoušeli různé techniky optického umění (Op art), snažilijsme se vyvolat iluzi pohybu a prostoru. V přízemí najdete vesmírnou kompozici „Velký třesk“s raketami, či prostorová díla „Mosty“. V 1. patře uvidíte „Letící objekty“ s využitím perspektivy a ve 2. patře zase „Tekoucí barvy“ či geometrické kompozice doplněné koláží.
Druháci si vyzkoušeli techniku pointilismu, což je skládání obrázků pouze pomocíbodů/teček. Prvňáčci tvořili obrázky inspirované abstraktním uměním Vasilije Kandinského(barevné kruhy/kvetoucí stromy) či expresivní vyjádření Paní Zimy. Dalším uměleckým směrem, který dětem posloužil jako inspirace, je Pop Art. Děti zaznamenávaly populární
osobnosti dnešní doby (často různé influencery, zpěváky, komiksové hrdiny, ale i sportovce),
které obdivují. K vidění jsou ale také oblíbené spotřební výrobky.
Několikrát nám jako inspirace posloužil i konkrétní umělec a jeho oblíbený námět, např. Katedrály v díle Clauda Moneta (5. ročník, přízemí), Ryby v dílech umělců Paula Klee či Henriho Mattise (přízemí). Častou inspirací umělců byla vždy příroda, a tak na výstavě naleznete velkou plejádu různých zvířat či probouzející se jaro, a to na obrázcích prvňáků (květiny v přízemí). Třeťáci se pro změnu inspirovali africkým obdobím Pabla Picassa a vytvořili exotické masky (chodba v přízemí).
Kolem schodiště uvidíte i několik prostorových děl, abstraktní sochy z papíru či pastelky. Inspirace uměním – školní výstava deváťáci se inspirovaly dílem Milana Knížáka a pro svou výtvarnou tvorbu zvolily netradiční podklad i formát gramofonové desky.
Někteří žáci a žákyně si vybrali výtvarné umění jako svou budoucí povolání. Práce, s nimiž se hlásili na střední školy, najdete ve druhém patře.

Poděkování za organizaci a realizaci školní výstavy patří hlavním kurátorkám výstavy - paní učitelce Váchové a paní učitelce Jirounkové. Děkuji také všem dalším pedagogům, kteří s dětmi připravovali vystavované práce a velké díky patří také všem pomocníkům, kteří přiložili ruku k dílu a pomohli s instalací výstavy.
Krásným rámcem školní vernisáže byla hudební vystoupení žáků školy. Pod vedením vyučujících hudební výchovy /p. uč. Váňové, Eremiášové a Schottenové/ vzniklo působivé pásmo vystoupení malých i větších hudebníků – zahráli nám téměř všechny věkové kategorie našich žáků.

Děkujeme všem, kteří jakýmkoliv způsobem podpořili školní výstavu a zveme všechny rodiče i zájemce na návštěvu výstavy Inspirace uměním do Komunitního centra ve Veltrusích.
Světlana Racková

Zpět na hlavní výpis

VERNISÁŽ 14.
>>


Den školníka
V úterý 26. 9. 2023 jsme se zapojili do projektu Hrdé školy >>


Exkurze 4.B -
V Městském muzeu v Kralupech nad Vltavou se děti na celé >>


AKTUÁLNĚ

2. ABC v divadle S+H

clanek
Ve čtvrtek 13. 6. 2024 navštívily druháci Divadlo Spejbla a Hurvínka v pražských Dejvicích. Pro...

Dějepisná exkurze do Žďáru

clanek
Žďár nad Sázavou není jen ŽĎAS, průmyslové srdce Vysočiny, nebo světoznámá taška síťovka Vavřín...

NÁSTĚNKA

Classroom

Bakaláři

Jídelní lístek

Měřící stanice

Měřící stanice prachových částic – informace o aktuálním stavu
Základní škola Veltrusy, příspěvková organizace

Opletalova 493, Veltrusy 27746

skola.veltrusy@seznam.cz

315 781 188 – základní škola

604 367 351– školní družina I.,II.odd.
737 402 469 - ŠD III. odd.
733 206 630 - ŠD IV. odd.
733 211 134 - ŠD V. odd.
733 207 472 - ŠD VI. odd.

315 781 230, 736 629 489 – školní jídelna

Domů - Základní škola Veltrusy
Domů - Základní škola Veltrusy
Škola Veltrusy
Družina a klub škola Veltrusy
Jídelna Škola Veltrusy
Logo ZŠ

Created by © 2020 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy