logotyp
  • image 40
  • image 41
  • image 42
  • image 43
  • image 44

ANIMAČNÍ WORKSHOP

Žáci v animační dílně

Dne 29. 2. 2024 jsme se žáky, kteří se účastní projektu Příběhy našich sousedů, zavítali do Prahy na natáčení animačního filmu o našem pamětníkovi. Děti si předem nakreslily kulisy a postavy, které v pražské AERO škole za pomoci pana Topinky a tamní techniky rozpohybovaly a vyrobily tak svůj vlastní „animák.“

Celý film však ještě není hotový. Nyní bude následovat další fáze přípravy, kdy se k filmovým záběrům bude pasovat mluvené slovo pamětníka a dětského vypravěče, doplňovat zvuky a autentické fotografie, které doloží životní příběh pamětníka. Vše již bude probíhat výhradně ve volném čase dětí a bez pomoci odborníků.

Práce v animační dílně byla zajímavá a velmi tvořivá. Užili jsme si společně příjemný čas a naučili se nové dovednosti.

Již nyní se těšíme, až bude celý animovaný film hotový a představený veřejnosti. Závěrečná slavnost Příběhů našich sousedů v našem regionu již klepe na dveře, 27. březen 2024 se neúprosně blíží a s tím souvisí i další fáze projektu – připravit si své vystoupení, zajímavou prezentaci naší skupiny a její smysluplné a užitečné práce.

Mgr. Jana Majerčáková, koordinátorka projektu Příběhy našich sousedů na škole 

 

V prvním únorovém týdnu zveřejnil Mělnický deník informace o výsledcích žáků 9. tříd základních škol při přijímacích zkouškách na střední školy. Vyhodnocována byla data z posledních pěti let, která byla shromážděna z databáze Cermatu a z projektu prijimacky.ai. Do porovnání byly zahrnuty všechny školy z daného okresu, které měly minimálně 20 žáků v devátých třídách konajících přijímací zkoušky.

Z výše uvedeného porovnání v rámci okresu Mělník vyšla veltruská škola se skvělými výsledky – s prvním místem mezi základními školami v českém jazyce a s druhým místem v matematice. 

Věděli jsme, že naši žáci jsou dobře připravení pro studium na střední škole. Nicméně toto faktické doložení dlouhodobých výborných výsledků při přijímacích zkouškách na střední školy nás velmi potěšilo a máme z něj velkou radost. 

Chtěla bych poděkovat všem pedagogickým pracovníkům, kteří se na výchově, vzdělávání a přípravě žáků dlouhodobě podílejí a svou prací přispívají k tomu, aby naši žáci byli dobře připravení na svoji první velkou zkoušku – vstup na vysněnou střední školu. Velké uznání patří, samozřejmě, i našim, dnes již bývalým žákům, kteří dokázali dosáhnout těchto výborných výsledků. Přejeme jim, aby stejně úspěšní byli i u všech dalších školních a pracovních významných zkoušek. Současně věříme, že i nynější žáci školy naváží na tyto skvělé výsledky a že přijímací zkoušky letos i v dalších letech dopadnou minimálně stejně výborně. 

Mgr. Světlana Racková, ředitelka školy

Zpět na hlavní výpis

VERNISÁŽ 14.
>>


Den školníka
V úterý 26. 9. 2023 jsme se zapojili do projektu Hrdé školy >>


Exkurze 4.B -
V Městském muzeu v Kralupech nad Vltavou se děti na celé >>


AKTUÁLNĚ

2. ABC v divadle S+H

clanek
Ve čtvrtek 13. 6. 2024 navštívily druháci Divadlo Spejbla a Hurvínka v pražských Dejvicích. Pro...

Dějepisná exkurze do Žďáru

clanek
Žďár nad Sázavou není jen ŽĎAS, průmyslové srdce Vysočiny, nebo světoznámá taška síťovka Vavřín...

NÁSTĚNKA

Classroom

Bakaláři

Jídelní lístek

Měřící stanice

Měřící stanice prachových částic – informace o aktuálním stavu
Základní škola Veltrusy, příspěvková organizace

Opletalova 493, Veltrusy 27746

skola.veltrusy@seznam.cz

315 781 188 – základní škola

604 367 351– školní družina I.,II.odd.
737 402 469 - ŠD III. odd.
733 206 630 - ŠD IV. odd.
733 211 134 - ŠD V. odd.
733 207 472 - ŠD VI. odd.

315 781 230, 736 629 489 – školní jídelna

Domů - Základní škola Veltrusy
Domů - Základní škola Veltrusy
Škola Veltrusy
Družina a klub škola Veltrusy
Jídelna Škola Veltrusy
Logo ZŠ

Created by © 2020 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy